Vacature bestuurslid NVALT – portefeuille Beroepsbelangen
Het bestuur van de NVALT is op zoek naar een nieuw bestuurslid voor de portefeuille Beroepsbelangen vanwege het aflopen van de termijn van het huidige bestuurslid met deze portefeuile. Als bestuurslid Beroepsbelangen ben je voorzitter van de beleidscommissie Beroepsbelangen. Deze houdt zich onder andere bezig met het up-to-date houden van de normtijden, vraagstukken vanuit de vereniging over bekostiging en financiering en thema’s zoals werkplezier en duurzame inzetbaarheid van onze collega’s.
Taken van het bestuurslid
Het bestuurslid:
- Draagt als lid van het NVALT-bestuur en met de andere bestuursleden gelijke verantwoordelijkheden voor het functioneren van het bestuur als geheel;
- Is voorzitter van de beleidscommissie Beroepsbelangen en neemt vanuit deze hoedanigheid deel aan de FMS Raad Beroepsbelangen;
- Kijkt vooruit. Vormt een strategische visie over zijn of haar portefeuille, stelt doelen en vertaalt deze samen met de leden van de beleidscommissie en op bepaalde onderwerpen met de directeur naar jaar plannen;
- Denkt mee met visie en strategie betreffende NVALT-brede thema’s. Draagt zorg voor het uitdragen van visie en strategie en de implementatie van bijbehorende acties;
- Vertegenwoordigt de NVALT naar buiten, in deze functie specifiek naar bijvoorbeeld Zorginstituut en de Nederlandse Zorgautoriteit. Fungeert daarnaast samen met het voltallige bestuur als ambassadeur, netwerker en aanspreekpunt richting o.a. andere verenigingen, de politiek, de media en de FMS;
- Bij de portefeuille Beroepsbelangen wordt nauw samengewerkt met de NVALT-directeur en het NVALT-bureau en is er inhoudelijke ondersteuning voor specifieke onderwerpen waar de beleidscommissie mee belast is.
Tijdsinvestering
Het bestuur vergadert eens in de 4 weken op locatie in de Domus Medica in Utrecht. Daarnaast zijn er bijeenkomsten zoals een jaarlijkse visionaire dag, de NVALT-congressen met ALV, overlegmomenten met andere wetenschappelijke verenigingen al dan niet in FMS-verband en met verschillende stakeholders. De beleidscommissie Beroepsbelangen vergadert 3-4 keer per jaar en de voorzitter Beroepsbelangen neemt namens de NVALT ook deel aan de FMS-raad Beroepsbelangen (gemiddeld zesmaal per jaar). De gemiddelde tijdsbesteding is ongeveer vier uur per week. Hiervoor is een vacatievergoeding beschikbaar.
Wie zoeken wij?
Het nieuwe bestuurslid:
- Is gewoon lid (werkzame longarts) van de NVALT;
- Heeft affiniteit en kennis van de DBC-structuur, normtijden en bekostigingsstructuren binnen de zorg;
- Heeft affiniteit met de NVALT;
- Beschikt over bestuurlijke kwaliteiten en kan besturen op hoofdlijnen;
- Beschikt over goede communicatieve vaardigheden.
Wat krijg je ervoor terug?
Een bestuursfunctie bij de NVALT geeft je een breed netwerk binnen ons vakgebied en aanpalende specialismen. Je hebt nauw contact met veel collega’s en bent op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen. Je bent vanuit een andere invalshoek bezig met je eigen vakgebied; dit geeft een extra aanvulling op je dagelijkse werk en draagt bij aan nieuwe inzichten. De NVALT kent een bestuurdersvergoeding.
Reageren en procedure
Heeft u vragen over de vacature? Neem dan contact op met Hans-Jurgen Mager of Ingrid van der Gun. Motivatie en CV graag voor 12 september richten aan dr. H.J. Mager, secretaris NVALT en I. van der Gun, directeur NVALT.
Er zal door het algemeen bestuur een benoemingsadviescommissie worden ingericht die de gesprekken met de kandidaten zal voeren en een advies aan het bestuur zal geven. De uiteindelijke voordracht zal idealiter in de ALV van april 2027 aan de leden worden gedaan.